Loading...
نیمکت اینترنتی، سایت مرجع آموزشی ایران
بازیابی رمز عبور

وزیر علوم عنوان کرد :هیات‌هایی از دانشگاه‌های خارجی به ایران می‌آیند

وزیر علوم عنوان کرد :هیات‌هایی از دانشگاه‌های خارجی به ایران می‌آیند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ضمن اشاره به توافق هسته‌ای و آمادگی هیات‌های سرمایه‌گذاری دنیا برای سفر به ایران، گفت: هیات‌هایی از دانشگاه‌های خارجی نیز برای ارتباط و همکاری مشترک با دانشگاه‌های ما به ایران سفر خواهند کرد.

 

دکتر محمد فرهادی در مراسم افتتاح فاز اول خط یک مترو تبریز، با اشاره به توافق هسته‌ای اظهار کرد: توافق هسته‌ای، دستاورد مهمی برای کشور به شمار می‌رود و اکنون دنیا با دید تعامل به ایران نگاه می‌کند و خیل عظیمی از هیات‌های سرمایه‌گذاری آماده سفر به ایران و سرمایه گذاری در این کشور هستند. همچنین هیات‌هایی از دانشگاه‌های خارجی نیز برای ارتباط و همکاری مشترک با دانشگاه‌های ما، به ایران سفر خواهند کرد.

 

وی با بیان اینکه دشمن، دشمن است و باید مراقب نفوذ آن‌ها به کشور باشیم، افزود: باتوجه به قطعنامه 1929 شورای امنیت، هر لحظه امکان مداخله نظامی دشمنان در ایران وجود داشت که با تصویب بیانیه وین در شورای امنیت سازمان ملل، تمامی قطعنامه‌ها لغو شدند.

 

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در زمینه توسعه علم و فناوری، توسعه صنعت و بهبود وضعیت نظام سلامت گام‌های بزرگی برداشته است، افزود: تمام این موفقیت‌ها زیر سایه تلاش مدیران باتجربه دولت و فرمایشات مقام معظم رهبری حاصل شده است.

 

فرهادی با اشاره به دیدار روز گذشته اعضای هیات دولت با مقام معظم رهبری، گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار به توسعه علم و فناوری، توجه به موضوع فرهنگ و رفع مشکلات اقتصادی کشور با تکیه بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تاکید کردند.

 

وی افزود: اقتصاد مقاومتی به معنای اقتصاد مقاوم و مبتنی بر علم و دانش و همچنین سرمایه‌گذاری بر مبنای نیازهاست که مطمئنا با اجرای سیاست‎های آن، شاهد رشد و شکوفایی اقتصاد کشور خواهیم بود.

 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: ضروری است تدوین برنامه توسعه ششم بر مبنای اقتصاد مقاومتی انجام شود.

 

وی با بیان اینکه آذربایجان در طول تاریخ همواره منشأ تحولات بوده است، خاطرنشان کرد: تبریز از دیرباز خاستگاه بزرگان دینی و علمی است و باتوجه به قرار گرفتن این شهر در مسیر اتصال ایران به اروپا، تبریز از جنبه‌های مختلف به خصوص صنعت، شهر توسعه یافته به شمار می‌رود.

 

فرهادی در رابطه با سابقه علمی تبریز، عنوان کرد: دانشگاه ربع رشیدی تبریز جزو نخستین دانشگاه‌های دنیا به شمار می‌رود و این نشانگر جایگاه علمی این شهر است و اکنون نیز دانشگاه تبریز، جزو دانشگاه‌های تراز اول ایران است که بسیاری از کارگزاران نظام و صنعتگران بنام کشور، فارغ التحصیل این دانشگاه هستند.

 

وی خطاب به رییس دانشگاه تبریز، گفت: جایگاه بین المللی دانشگاه تبریز را ارتقا دهید. ضروری است دیپلماسی علمی دانشگاه تبریز فعال شود تا شاهد پذیرش دانشجوی خارجی، ارتباط با مراکز علمی بین المللی، تحقیقات مشترک با مراکز علمی معتبر جهانی و در نهایت توسعه فناوری باشیم.

 

فرهادی در رابطه با افتتاح فاز اول خط یک مترو تبریز، عنوان کرد: خوشبختانه کارگاه مونتاژ واگن‌های مترو شهرهای تبریز، اصفهان و شیراز هم در تبریز راه‌اندازی می‌شود که این موضوع زمینه را برای اشتغال نیروهای ماهر دانشگاهی فراهم می‌کند.

 

وی افزود: امیدوارم در آینده نزدیک شاهد افتتاح کامل مترو تبریز باشیم.

  • منبع: خبرگزاری دانشجو
  • تاریخ: پنجشنبه 5 شهریور 1394 - 16:21
  • نویسنده: mim.keshvari
  • صفحه: اخبار
  • برچسب ها: فرهادی
  • بازدید: 1136

ارسال نظر

نیمکت اینترنتی

مشکلی دارید؟

تماس بگیرید

09120245731

تلگرام: @parvizzahed24

 

مشاوره، آموزش، طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی