Loading...
نیمکت اینترنتی، سایت مرجع آموزشی ایران
بازیابی رمز عبور

جایگاه مدرسان دانشگاه فنی و حرفه‌ای در وزارت علوم، مشخص نیست

جایگاه مدرسان دانشگاه فنی و حرفه‌ای در وزارت علوم، مشخص نیست

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای، باید ویژگی‌های یک دانشگاه، همچون داشتن هیات علمی را دارا باشد، ولی حتی جایگاه مدرسان این دانشگاه در وزارت علوم مشخص نیست. وزارت علوم و مسئولان کشور تکلیف ما را روشن کنند. اساتید ما همانند اساتید سایر دانشگاه‌ها می‌خواهند با عنوان هیات علمی شناخته شوند.

 

مسعود شفیعی در آیین آغاز به کار اولین کنفرانس کاربردی بهایابی و بودجه ریزی بر مبنای عملکرد (PBB) با بیان اینکه مواضع رهبری، قدرت جمهوری اسلامی ایران را در کل دنیا نشان می دهد، افزود: به جرات می توان گفت، متولی ارتباط صنعت و دانشگاه در کشور وجود ندارد.

 

وی افزود: متاسفانه وزارت علوم نیز پس از ادغام و حتی معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری تا کنون نتوانسته است در رابطه با ارتباط واقعی صنعت و دانشگاه به صورت واقعی نقش آفرین باشد.

 

به گفته وی، کشوری توسعه می‌یابد که به صورت واقعی، ارتباط بین صنعت و دانشگاه را محقق کرده و بیش از پیش به این مهم توجه کند.

 

شفیعی با بیان اینکه در زمینه افزایش ارتباط صنعت و دانشگاه، دانشگاه فنی و حرفه ای اقدامات بسیار خوبی انجام داده است، ادامه داد: خوشبختانه بیش از 70 درصد فارغ التحصیلان دانشگاه‌های فنی و حرفه ای در سراسر ایران، جذب بازار کار شده‌اند.

 

به گفته وی، برخی واحدهای تولیدی و صنعتی وجود دارد که منتظر فارغ التحصیلی دانشجویان این دانشگاه هستند تا آنان را جذب مراکز خود کنند.

 

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور از نبود سرانه مشخص دانشجویی و کمبود اعتبارات تخصیصی به این دانشگاه انتقاد کرد و گفت: متاسفانه در حال حاضر، بیش از 50 درصد اعتبارات این دانشگاه، صرف پرداخت حقوق و هزینه‌های جاری و 30 درصد صرف حقوق اساتید حق التدریسی می شود.

 

شفیعی گفت: با این اعتبارات، حتی در پنج سال گذشته، حق اولاد و اضافه کار برای کارمندان خود را پرداخت نکرده‌ایم.

 


ارسال نظر

نیمکت اینترنتی

مشکلی دارید؟

تماس بگیرید

09120245731

تلگرام: @parvizzahed24

 

مشاوره، آموزش، طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی