Loading...
نیمکت اینترنتی، سایت مرجع آموزشی ایران
بازیابی رمز عبور

امکان ایجاد مقطع دکترای یادگیری الکترونیکی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز

امکان ایجاد مقطع دکترای یادگیری الکترونیکی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز

رئیس اداره آموزش مداوم یادگیری الکترونیکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: پیشنهاد راه‌اندازی رشته یادگیری الکترونیکی در مقطع دکترا به وزارت بهداشت ارائه شده و امیدواریم سال تحصیلی آتی شاهد صدور مجوز پذیرش دانشجو در این رشته و مقطع تحصیلی باشیم.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه فارس، مجیدرضا فرخی یکشنبه 25 مرداد در یک کنفرانس خبری بیان کرد: هم‌اینک 60 قطب علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، براساس مصوبه وزارت بهداشت، فعالیت‌های علمی، پژورهشی و آموزشی دارند.

 

وی با بیان اینکه در شیراز نیز چهار قطب علمی پیشرفته شامل، پیوند، میکروبیولوژی، ایمنی شناسی و آموزش الکترونیکی، فعال هستند، این مراکز را از عمده‌ترین قطب‌های مطرح کشور دانست.

 

رئیس اداره آموزش مداوم یادگیری الکترونیکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به فعالیت قطب آموزش الکترونیکی این دانشگاه از سال 89 اشاره و خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز سومین دانشگاه مطرح به لحاظ داشتن قطب‌های علمی در کشور است.

 

فرخی ادامه داد: روند تبدیل یک مؤسسه آموزشی به قطب علمی دارای شرایط دشواری است به گونه‌ای که پس از تأیبد توانایی خدمات دهی آن مرکز یا مؤسسه توسط وزارتخانه، معیارها بررسی و پس از تأیید نهایی اعتبار لازم جهت تبدیل به مرکز پیشرفته قطب داده می‌شود.

 

وی همچنین به تشریح عملکرد اداره آموزش مداوم یادگیری الکترونیکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز پرداخت و ظرفیت سازی، تامین و توسعه زیرساخت‌ها، آمورش و انتقال دانش یادگیری آموزش الکترونیکی، پژوهش دانش یادگیری الکترونیکی و نوآوری در این حوزه را از جمله فعایت‌های مهم این اداره در سال گذشته برشمرد.

 

استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ایجاد شبکه و طراحی سستم مدیریت یادگیری، راه‌اندازی هفت سامانه مدیریت و نشر دانش با بهره‌گیری از زیرساخت‌های فناوری و طراحی 10 دوره فلوشیب یادگیری الکترونیکی ویژه اعضای هیئت علمی را از دیگر این فعالیت‌ها ذکر کرد.

 

فرخی اضافه کرد: قطب علمی آموزش یادگیری الکترونیکی دانشگاه علوم پزشکی متشکل از چهار عضو هیئت علمی در رشته‌های؛ آموزش پزشکی و آموزش از راه دور به همراه 15 کارشناس در زمینه‌های پژوهشی،‌ فناوری و آموزشی است.

 

وی تصریح کرد: این قطب برای نخستین بار رشته کارشناسی ارشد یادگیری الکترونیکی را پیگیری کرد و پس از تصویب وزارت بهداشت، هم‌اکنون 10 دانشجو در حال تحصیل در این رشته هستند.

 

رئیس اداره آموزش مداوم یادگیری الکترونیکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: نخستین مجله پژوهشی با محوریت یادگیری الکترونیکی علوم پزشکی در کشور در این دانشگاه به چاپ رسید که در حال حاضر چهار سال از فعالیت آن می‌گذرد.

 

فرخی عنوان کرد: تاکنون 13 جلد این مجله به صورت فصلنامه منتشر شده و مجوز انتشار‌ آن به زبان انگلیسی نیز از وزرت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گرفته شده است.

 

وی همچنین از کسب رتبه برتر این قطب در ارزشیابی که هفته گذشته از سوی معاونت آموزشی وزارت بهداشت انجام شد، خبر داد و گفت: اداره آموزش مداوم جزو معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی محسوب می‌شود.پزشکی


ارسال نظر

نیمکت اینترنتی

مشکلی دارید؟

تماس بگیرید

09120245731

تلگرام: @parvizzahed24

 

مشاوره، آموزش، طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی