Loading...
نیمکت اینترنتی، سایت مرجع آموزشی ایران
بازیابی رمز عبور

۱۰ هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان پذیرش می‌شوند

۱۰ هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان پذیرش می‌شوند

سرپرست دانشگاه فرهنگیان:
۱۰ هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان پذیرش می‌شوند سرپرست دانشگاه فرهنگیان گفت: در سال تحصیلی جدید دو گروه ۵ هزار نفره به جمع دانشجویان تربیت معلم اضافه شده که یک گروه آن از طریق کنکور سراسری و گروه دیگر از طریق آزمون استخدامی جذب

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، محمود مهرمحمدی شامگاه سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر دانشگاه فرهنگیان در مقاطع کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته دانشجو می‌پذیرد.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه فرهنگیان فعالیت خود را در تربیت دانشجو از سال 91 آغاز کرده، بیان کرد: در طول سه دوره دانشجویان پذیرفته شده در مقطع کارشناسی پیوسته در 16 رشته به 52 هزار نفر می‌رسد.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اینکه دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته، معلمان شاغل دارای مدرک کاردانی هستند، عنوان کرد: این دانشگاه فرصتی را برای تحصیل معلمان شاغل در 14 رشته و به منظور ارتقای دانش و شایستگی‌های معلمی این افراد فراهم کرده است.

وی تعداد دانشجویان دوره‌های کارشناسی ناپیوسته را بیش از 20 هزار نفر برشمرد و افزود: تا پیش از آغاز سال تحصیلی جدید تعداد دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در مجموع بیش از 75 هزار نفر گزارش شده است.

مهرمحمدی تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید دو گروه 5 هزار نفره به جمع دانشجویان تربیت معلم اضافه می‌شوند که یک گروه آن از طریق کنکور سراسری و گروه دیگر از طریق آزمون استخدامی جذب می‌شوند و مجموع دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به بیش از 84 نفر می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: در ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان فرصتی برای بهره‌گیری و جذب دانش‌آموختگان سایر دانشگاه‌ها پیش‌بینی شده  که افراد پس از قبولی در آزمون استخدامی دوره یک ساله در تربیت معلم را می‌گذرانند.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان در مورد فعالیت‌های ورزشی و برگزاری المپیادها گفت: سعی داریم فعالیت‌های ورزشی را در دانشگاه فرهنگیان از جایگاهی که در ان قرار دارد بالاتر برده تا تمام دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می‌کنند به شایستگی‌های فیزیکی و بدنی و ورزشی دست یابند.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های ورزشی به یک جریان مستمر در دانشگاه فرهنگیان تبدیل می‎شود، بیان کرد: عمومیت بخشیدن به کار تربیت بدنی در دستور کار قرار دارد.

مهرمحمدی تعداد دانشگاه‌های فرهنگیان در سراسر کشور را 100 واحد عنوان کرد و افزود: در هر یک ازاستان‌های کشور بین دوتا شش واحد دانشگاه فرهنگیان استقرار دارد که بیش از 20 استان پردیس‌های اصلی را در خود جای دادند.

وی پذیرش دانشجویان بومی در محل سکونت افراد را امری ایده آل خواند و گفت: پذیرش دانشجویان بومی در اولویت است اما گاهی این اقدام با موازین اختصاصی دانشگاه در تعارض بوده که سبب عدم تحصیل دانشجویان در محل سکونت می‌شود.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: رعایت استاندارد تراکم دانشجویان در یک کلاس به منظور دستیابی به بهره‌وری لازم از موضوعاتی است که مورد توجه قرار می‌گیرد و امکان ارائه همه رشته‌ها در تمام پردیس‌ها وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه در برخی مواقع دانشجویان برای زیست بوم خاصی جذب می‌شوند، بیان کرد: در برخی مواقع امکان تحصیل دانشجویان در همان زیست بوم وجود نداشته و به اقتضای شرایط در محل دیگری تحصیل می‌کنند اما در نهایت این افراد در محل زندگی خود مشغول به خدمات می‌شوند.

انتهای پیام/ ب


ارسال نظر

نیمکت اینترنتی

مشکلی دارید؟

تماس بگیرید

09120245731

تلگرام: @parvizzahed24

 

مشاوره، آموزش، طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی