Loading...
نیمکت اینترنتی، سایت مرجع آموزشی ایران
بازیابی رمز عبور

برگزاری کلاس‌های دانشجویان خارجی به‌زبان انگلیسی در علوم پزشکی شیراز

برگزاری کلاس‌های دانشجویان خارجی به‌زبان انگلیسی در علوم پزشکی شیراز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از پذیرش دانشجویان خارجی در این دانشگاه از نیم سال تحصیلی گذشته خبر داد و گفت: کلاس‌های درس این دانشجویان به زبان انگلیسی برگزار می‌شود.

 محمدهادی ایمانیه بعد از ظهر امروز در هشتمین کنگره بین‌المللی پزشکان جهان شیعه به توانمندی‌های دانشگاه علوم پزشکی شیراز اشاره کرد و اظهار داشت: از برنامه‌های جدید دانشگاه علوم پزشکی شیراز ورود به برنامه آموزش بین‌المللی است و از نیم سال تحصیلی گذشته پذیرش دانشجوی خارجی و برگزاری کلاس‌های درس به زبان انگلیسی شروع شده است.

وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز با قریب 70 سال سابقه در زمینه ارائه خدمات بهداشتی درمانی و آموزش پزشکان و دانشمندان حوزه پزشکی شاخص‌ترین قطب آموزش پزشکی در جنوب کشور است.

ایمانیه افزود: بخش پیوند این دانشگاه در کشور و درخاورمیانه به عنوان قطب پیوند اعضا شناخته شده است و سالانه ده‌ها پیوند کبد و صدها پیوند کلیه در این بخش انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمینه انواع جراحی‌های پیشرفته قلب و عروق، چشم، مفاصل، جراحی‌های کم تهاجمی و درمان ناباروری به روش ivf در کشور سرآمد است.

وی تصریح کرد: مراکز تحقیقاتی میکروب‌شناسی، سرطان‌شناسی، پیوند اعضا و شیمی دارویی این دانشگاه هر ساله جزء برترین‌های مراکز تحقیقاتی کشور است و با ایجاد برج پژوهشی تعداد زیادی از مراکز تحقیقاتی دانشگاه در بیمارستان نمازی تجمیع شده‌اند.

ایمانیه بیان کرد: وجود بستر و تجهیزات مناسب در کنار فراهم بودن نمونه‌های بیولوژیک در شیراز فرصت مغتنمی برای انجام کارهای تحقیقاتی مشترک را فراهم آورده است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر بانک نمونه‌های بیولوژیک بیماران سرطانی در مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه دارای قریب به 11 هزار نمونه بیولوژیک از بیماران مبتلا به سرطان‌های مختلف است که در کنار اطلاعات پاتولوژیک بیماران، بستری برای انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک فراهم کرده است.

ایمانیه درباره کنگره بین‌المللی پزشکان جهان تشیع گفت: این کنگره با همکاری مجمع جهانی اهل بیت(ع) برگزار می‌شود و فرصتی برای توسعه ارتباطات علمی و همکاری مشترک بین‌المللی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: این کنگره بستری را فراهم کرده که پزشکان مسلمان مقیم کشورهای مختلف از آمریکا تا اروپا، آسیا، آفریقا و اقیانوسیه با تخصص‌ها و مسئولیت‌های مختلف گردهم آیند.

وی خاطرنشان کرد: این دانشمندان در این فرصت به بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل علمی پرداخته و این کنگره فرصتی برای ارتقای علمی و همکاری‌های مشترک را فراهم آورده است.


ارسال نظر

نیمکت اینترنتی

مشکلی دارید؟

تماس بگیرید

09120245731

تلگرام: @parvizzahed

 نیمکت سایت آموزشی ایران قدرت گرفته از سایت نیمکت - شما هم سایت خودتان را بسازید