Loading...
نیمکت اینترنتی: سایت آموزشی و تحصیلی استاد، معلم، دانشجو، طلبه و دانش آموز
بازیابی رمز عبور

ارائه تسهیلات به پژوهشگران آسانتر و بازپرداختها طولانی تر می‌شود

ارائه تسهیلات به پژوهشگران آسانتر و بازپرداختها طولانی تر می‌شود

صاحبان کرسی‌های پژوهشی باید بر روی مسائل مورد نیاز کشور کار کنند تا به محصولات فناورانه دست بیابند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه روش کرسی‌های پژوهشی باید بر روی مسائل مهم کشور صورت گیرند گفت: قرار است اصلاحاتی در زمینه ارائه تسهیلات توسط صندوق نوآوری و شکوفایی صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد فرهادی در مراسم اعطای کرسی پژوهشی به دو استاد برجسته در زمینه‌های تکنولوژی پلاسما و پردازش سیگنال عنوان کرد: قرار است اصلاحاتی در ارائه تسهیلات توسط صندوق نوآوری و شکوفایی صورت گیرد که این موضوع در دستور کار است.

وی افزود: این تسهیلات قرار است آسان‌تر و بازپرداخت آن طولانی‌تر شود.

فرهادی با اشاره به اینکه پیشرفت‌های پزشکی از ابتدای انقلاب تاکنون زیاد بوده افزود: در اوایل انقلاب 300 میلیون دلار صرف اعزام بیمار به خارج از کشور می‌شد که این رقم اکنون به 2 الی 3 میلیون دلار کاهش یافته است که این نشان‌دهنده پیشرفت حوزه پزشکی و متخصصان است.

به گفته وی خوشبختانه به سمتی می‌رویم که بتوانیم از روش‌های علمی برای حل مشکلات کشورمان استفاده کنیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران با تصویب شورای انقلاب فرهنگی به بنیاد علم ایران تغییر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در یک مقطع زمانی اعطای کرسی‌های پژوهشی متوقف شد، افزود: اکنون مجددا این اقدام شروع شده است. کارکرد کرسی‌های پژوهشی باید در عرصه‌های مورد نیاز کشور همچون موضوع مدیریت آب مورد توجه قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: اکنون رتبه علمی ایران یک رتبه افزایش یافته است که این افزایش رتبه براساس ISI و اسکوپوس اعلام می شود. همچنین در حال حاضر سهم تولیدات علمی ایران در دنیا با وجود یک درصد جمعیت، 1.6 درصد را به خود اختصاص داده است.

فرهادی افزود: صاحبان کرسی‌های پژوهشی باید بر روی مسائل مورد نیاز کشور کار کنند تا به محصولات فناورانه دست بیابند.


ارسال نظر

(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)

نیمکت اینترنتی

مشکلی دارید؟

تماس بگیرید

تلگرام: @parvizzahed

 

اشتراک خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید