Loading...
نیمکت اینترنتی، سایت مرجع آموزشی ایران
بازیابی رمز عبور

ارائه تسهیلات به پژوهشگران آسانتر و بازپرداختها طولانی تر می‌شود

ارائه تسهیلات به پژوهشگران آسانتر و بازپرداختها طولانی تر می‌شود

صاحبان کرسی‌های پژوهشی باید بر روی مسائل مورد نیاز کشور کار کنند تا به محصولات فناورانه دست بیابند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه روش کرسی‌های پژوهشی باید بر روی مسائل مهم کشور صورت گیرند گفت: قرار است اصلاحاتی در زمینه ارائه تسهیلات توسط صندوق نوآوری و شکوفایی صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد فرهادی در مراسم اعطای کرسی پژوهشی به دو استاد برجسته در زمینه‌های تکنولوژی پلاسما و پردازش سیگنال عنوان کرد: قرار است اصلاحاتی در ارائه تسهیلات توسط صندوق نوآوری و شکوفایی صورت گیرد که این موضوع در دستور کار است.

وی افزود: این تسهیلات قرار است آسان‌تر و بازپرداخت آن طولانی‌تر شود.

فرهادی با اشاره به اینکه پیشرفت‌های پزشکی از ابتدای انقلاب تاکنون زیاد بوده افزود: در اوایل انقلاب 300 میلیون دلار صرف اعزام بیمار به خارج از کشور می‌شد که این رقم اکنون به 2 الی 3 میلیون دلار کاهش یافته است که این نشان‌دهنده پیشرفت حوزه پزشکی و متخصصان است.

به گفته وی خوشبختانه به سمتی می‌رویم که بتوانیم از روش‌های علمی برای حل مشکلات کشورمان استفاده کنیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران با تصویب شورای انقلاب فرهنگی به بنیاد علم ایران تغییر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در یک مقطع زمانی اعطای کرسی‌های پژوهشی متوقف شد، افزود: اکنون مجددا این اقدام شروع شده است. کارکرد کرسی‌های پژوهشی باید در عرصه‌های مورد نیاز کشور همچون موضوع مدیریت آب مورد توجه قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: اکنون رتبه علمی ایران یک رتبه افزایش یافته است که این افزایش رتبه براساس ISI و اسکوپوس اعلام می شود. همچنین در حال حاضر سهم تولیدات علمی ایران در دنیا با وجود یک درصد جمعیت، 1.6 درصد را به خود اختصاص داده است.

فرهادی افزود: صاحبان کرسی‌های پژوهشی باید بر روی مسائل مورد نیاز کشور کار کنند تا به محصولات فناورانه دست بیابند.


ارسال نظر

نیمکت اینترنتی

مشکلی دارید؟

تماس بگیرید

09120245731

تلگرام: @parvizzahed

 نیمکت سایت آموزشی ایران قدرت گرفته از سایت نیمکت - شما هم سایت خودتان را بسازید