Loading...
نیمکت اینترنتی، سایت مرجع آموزشی ایران
بازیابی رمز عبور

تبدیل وضعیت همه مدرسان حق‌ التدریس‌ دانشگاه فرهنگیان

تبدیل وضعیت همه مدرسان حق‌ التدریس‌ دانشگاه فرهنگیان

بر اساس مصوبه ی هیئت امنای دانشگاه که به امضای رییس محترم جمهور نیز رسید ، ان شاء الله قادر خواهیم بود ، احکام تطبیق وضعیت مدرسان دانشگاه به هیئت علمی را در ایام الله دهه فجر صادر نماییم.

به گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» از اصفهان،  نشست خبری دکتر محمود مهر محمدی ریاست دانشگاه فرهنگیان کشور پنجشنبه در محل پردیس شهید باهنر اصفهان برگزار گردید. در این نشست دکتر مهر محمدی با تبریک ایام الله دهه فجر گفت: امیدواریم بتوانیم پاسدار خون شهیدان وآرمان های امام راحل باشیم و در این باره مسئولیت خاصی متوجه دانشگاه فرهنگیان است.

 وی سپس با اشاره به برگزاری اولین دوره جشنوراه فرهنگی، هنری اساتید و کارکنان دانشگاه فرهنگیان افزود: در ایام الله دهه فجر امسال برای اولین بار جشنواره ی فرهنگی هنری اساتید و کارکنان دانشگاه فرهنگیان کشور در رشته های قرائت قرآن کریم، حفظ، تفسیر، تحقیق در نهج البلاغه، خوشنویسی، عکاسی، نقاشی، تذهیب و نگارگری، فیلم کوتاه و تولید محتوای الکترونیک در اصفهان برگزار شد، که ۲۰۰ نفر از برگزیدگان استانی به این مرحله راه یافتند.

 رییس دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: نکته حائز اهمیت این جشنواره این است که مخاطب این جشنواره دانشجویان نیستند. و هدف از این نوع برگزاری جشنواره این است که اساتید و کارکنان دانشگاه نیز در عرصه های فرهنگی به تلاش و تکاپو در جهت دستیابی به کمال بپردازند.

 وی سپس به بیان آخرین اخبار دانشگاه فرهنگیان پرداخت و افزود: دانشگاه فرهنگیان در حال حاضر با ۹۹ واحد دانشگاهی در سراسر کشور فعالیت می کند که تا کنون در ۳ مرحله و از سال ۹۱ پذیرش دانشجو داشته است و جمعا حدود ۸۰ هزار دانشجو دارد.

 مهر محمدی ادامه داد: البته از سال ۹۱ تا کنون به دلیل فراهم نبودن زمینه های زیر ساختی و تاکید مدیریت جدید دانشگاه بر رعایت استاندارد های آموزش عالی تعداد پذیرش دانشجو در هر سال تعدیل یافته است. و در سال آتی نیز پیش بینی ما این است حدودا ۱۰۰۰۰ الی ۱۱۰۰۰ دانشجو پذیرفته شوند.

 وی افزود: در مقطع کارشناسی ارشد نیز امسال به صورت نمادین و آزمایشی ۴۰ نفر از معلمان شاغل را در این مقطع جذب کردیم.

 رییس دانشگاه فرهنگیان کشور در ادامه با بیان اینکه دانشگاه بدون گروه های آموزشی هویت دانشگاهی ندارند از راه اندازی گروه های آموزشی در این دانشگاه خبر داد و گفت: گروه های آموزشی سنگ بنای هر مجموعه ی آموزش عالی است ، در دانشگاه فرهنگیان تاهفته ی گذشته گروه آموزشی وجود نداشت و ما اخیرا و با تصویب شیوه نامه ی تاسیس گروه های آموزشی مدیران گروه های آموزشی را با معرفی روسای واحد ها شناسایی کردیم و احکام مدیران گروه های آموزشی در حدود ۱۰۰ گروه صادر شده است و به زودی گروه های آموشی فعال خواهند شد.

 مهر محمدی سپس با بیان اینکه چند اقدام مهم در این دانشگاه صورت گرفته است گفت: یکی از اقدامات مهم اخیر رونمایی از منشور حقوق و تکالیف دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان بوده است که هدف از رونمایی این منشور این نکته است که محور تمام فعالیت ها در دانشگاه فرهنگیان دانشجو است.

 وی تصریح کرد: منشور حقوق تکالیف دانشجو معلمان روشن کرده است که دانشجویان از چه حقوقی برخوردارند که در ۱۷بند تدوین شده است و در بخش دوم به وظایف دانشجویان پرداخته شده است که این تکالیف نیز در ۱۳ بند مدون گردیده است.

مهر محمدی در ادامه از بازنگری ۱۶ رشته ی دانشگاه فرهنگیان خبرداد و افزود: از فوریت های دانشگاه بازنگری و به روز آوری ۱۶ رشته ی موجود در دانشگاه فرهنگیان بود. که الحمدلله از چند ماه پیش با تشکیل کارگروه های تخصصی متعدد در دانشگاه شروع شد. که نخستین برنامه از این ۱۶ برنامه به تصویب مراجع مربوطه در وزارت علوم رسید و ان شاء الله از ترم بهمن ماه در دانشگاه اجرایی خواهد شد.

 رییس دانشگاه فرهنگیان کشور سپس به بیان خبری در مورد مدرسان دانشگاه فرهنگیان پرداخت و گفت: یکی از انتظارات مدرسان دانشگاه فرهنگیان بر اساس اساسنامه ی دانشگاه این بوده است که وضعیت استخدامی آن ها از مدرسی به هیئت علمی تبدیل شود.

 وی عنوان کرد: بر اساس مصوبه ی هیئت امنای دانشگاه که به امضای رییس محترم جمهور نیز رسید ، ان شاء الله قادر خواهیم بود ، احکام تطبیق وضعیت مدرسان دانشگاه به هیئت علمی را در ایام الله دهه فجر صادر نماییم.

 مهر محمدی اضافه کرد: تعداد مدرسان ما بالغ بر ۷۰۰ نفر هستند که همگی تبدیل وضعیت خواهند شد البته مصوبه یک قید دارد که کسانی که به هیئت علمی تبدیل وضعیت خواهند شد می بایست ۱۰ سال ادامه خدمت دهند. در نتیجه مدرسانی که کمتر از ۱۰ سال تا بازنشستگی آن ها باقی مانده است مشمول این مصوبه نخواهند شد.

  رئیس دانشگاه فرهنگیان از تصویب اساسنامه ی صندوق وام دانشجویی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان خبرداد و اظهار داشت: با توجه به اینکه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان نمی توانند از تسهیلات صندوق رفاه دانشجویی استفاده کنند این صندوق در آینده ای نزدیک فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و امیدواریم با منابع این صندوق بتوانیم در رفع مشکلات دانشجویان بکوشیم.

 وی خاطر نشان کرد: منابع مالی این صندوق از منابع در اختیار ریاست دانشگاه و همچنین حق عضویت دانشجویان تامین خواهد شد. که شیوه نامه ی عضویت در آن در حال تدوین می باشد.

  مهر محمدی سپس با اعلام بازنگری در ترکیب کمیته های هیئت امنای استانی گفت: بر اساس مصوبه ی جدید استانداران رییس کمیته ی هیئت امنای استانی خواهند بود که قبلا این سمت در اختیار مدیر کل آموزش و پرورش استان بود.بر اساس این مصوبه مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز نائب رییس کمیته خواهد بود.


ارسال نظر

نیمکت اینترنتی

مشکلی دارید؟

تماس بگیرید

09120245731

تلگرام: @parvizzahed24

 

مشاوره، آموزش، طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی