Loading...
نیمکت اینترنتی، سایت مرجع آموزشی ایران
بازیابی رمز عبور

۷ نکته برای گرفتن پذیرش فوق لیسانس از دانشگاه رویاهایتان

6101 بازدید

 • ۷ نکته برای گرفتن پذیرش فوق لیسانس از دانشگاه رویاهایتان
  مدیر نیمکت

  مدیر نیمکت

  با پشتیبانی مدرسه‌ بیزینس لندن (London Business School) برای پذیرش گرفتن در دوره‌ی فوق لیسانسی که انتخاب کرده‌اید، باید یک فرایند رقابتی و گلچین کننده را پشت سر بگذارید.
  استفانی ثرِین، مدیر ارشد استخدام و پذیرش مدرسه‌ی بیزینس لندن (ال‌بی‌اس) می‌گوید: «امروز دانشجویان بیش از هر زمان دیگری نیاز دارند که آگاه‌تر  باشند، منابع گوناگون را به خوبی جستجو کنند و سعی کنند خود را از انبوه  جمعیت متمایز سازند.»
  خب، او بیراه نمی‌گوید. کمیته‌های پذیرش ناچارند بی‌اندازه گزینشگر باشند، خصوصاً که تعداد متقاضیان سال به سال دارد افزایش می‌یابد. امروزه بیش از  همیشه باید برای رسیدن به دانشگاه رویاهایتان اراده‌ا‌ی قوی داشته باشید و سخت مطالعه‌ کنید.
  جهت به حداکثر رساندن شانس موفقیت شما در اپلای، از متخصصان پذیرش ال‌بی‌اس در دوره‌های معتبر این مدرسه برای فوق لیسانس مدیریت (Master’s in Management)، فوق لیسانس تحلیل مالی (Financial Analysis) و فوق لیسانس  جهانی مدیریت (Global Master’s in Management) خواهش کردیم نکته‌های مهم‌شان را در اختیارمان بگذارند.
 • مدیر نیمکت

  مدیر نیمکت

  1. فقط برای دوره‌هایی اپلای کنید که از پس هزینه‌اش بربیایید (یا بتوانید از یک وام یا بورس کمک بگیرید)
  شاید نتوانید از جیب خودتان خرج کنید اما این دلیل نمی‌شود که با رویاهایتان خداحافظی کنید.
  با این حال، پیش از وام گرفتن یا درخواست دادن برای بورس از خود بپرسید آیا دردسری که برای جور کردن پول این دوره متقبل می‌شوید آینده‌ی پردرامدتری برایتان رقم می‌زند. 95 درصد افرادی که در سال 2016 از ال‌بی‌اس فوق لیسانس مدیریت گرفتند، تا سه ماه پس از فارغ‌التحصیلی استخدام شدند! پس حتماً آمار مربوط به استخدام فارغ‌التحصیلان را بررسی کنید. برای اطلاع از وام‌ها و کمک‌های مالی موجود جهت تحصیل در مدرسه‌ی بیزینس لندن اینجا کلیک کنید.
 • مدیر نیمکت

  مدیر نیمکت

  2. در جلساتی که دانشگاه‌ها برای آشناسازی برگزار می‌کنند شرکت کنید.
  شمار محدودی از مدارس تحصیلات تکمیلی، رویدادهایی را در شهرهای بزرگ برای دانشجویان آینده تدارک می‌بینند، که راه بسیار خوبی است تا احتمالاً با افرادی که اپلای‌تان را بررسی خواهند کرد ملاقات کنید. مدرسه‌ی بیزینس لندن در برخی از بزرگ‌ترین رویدادهای تحصیلات تکمیلی جهان مشارکت دارد، و در پردیس لندن خود نیز جلسات آشناسازی برگزار می‌کند. در اینجا می‌توانید برای رویدادها ثبت نام کنید، و فرصت حرف زدن با مشاوران پذیرش درباره‌ی اهداف‌تان را پیدا کنید و ببینید آیا این مدرسه گزینه‌ی خوبی برایتان هست.
 • مدیر نیمکت

  مدیر نیمکت

  3. با دانشجویان فعلی ارتباط بگیرید تا بفهمید دوره‌ی مورد نظرتان در واقعیت چه شکلی است.
  یکی از راه‌های نسبتاً غیرمستقیم ـــ اما واقعاً عالی ـــ برای تحقیق در مورد دوره‌های تحصیلات تکمیلی، ارتباط با دانشجویان فعلی این دوره‌ها است. چه جوری؟ با رسانه‌های اجتماعی. وقتی دانشجویی را (که ترجیحاً در دانشگاه مورد نظرتان درس می‌خواند یا وجه اشتراکی با شما دارد) در لینکدین یا توییتر پیدا کردید، یک پیام کوتاه برایش بفرستید: «سلام [نام کوچک او]، من توی فکر اپلای برای [نام دانشگاه] هستم. خیلی خوشحال می‌شم با هم یه قهوه بخوریم و تجربیاتت رو بشنوم. مهمون منی! ممنون، [نام خودتان].»
  وقتی روبروی او نشستید، خجالت نکشید و هر سوالی درباره‌ی دپارتمان یا دوره داشتید بپرسید. هر گونه اطلاعاتی که او به‌تان بدهد بسیار صادقانه‌تر از چیزی است که در یک اطلاعیه پیدا می‌شود.
 • مدیر نیمکت

  مدیر نیمکت

  ۴. برای آزمون‌های استانداردتان کمی بیشتر از حد کافی تلاش کنید.
  اگر لازم بود چند بار در آنها شرکت کنید هرچند نمرات خوب در آزمون‌های استاندارد به تنهایی نمی‌توانند راه‌تان را به دانشگاه باز کنند، اما می‌توانند تأثیر مهمی بگذارند. توجه کنید که موفقیت در آزمون‌های استاندارد ساده است، به شرطی که یک برنامه‌ی مطالعاتی خوب داشته باشید و از منابع کمکی نیز برای آماده شدن استفاده کنید. برعکس تکالیف و امتحانات دانشگاهی، آزمون‌های استاندارد برای سنجش هوش شما طراحی نشده‌اند ـــ بلکه بیشتر به این منظور طراحی شده‌اند که مقدار آشنایی شما با آزمون(ها) را ارزیابی کنند. در اینجا می‌توانید آزمون جیمت را تمرین کنید.
 • مدیر نیمکت

  مدیر نیمکت

  ۵. از ارزش‌های دانشگاه مورد نظرتان شناختی داشته باشید.
  هر دانشگاهی مجموعه ارزش‌ها و صفات مخصوص خود را دارد، و اعضای تیم پذیرش دنبال نشانه‌هایی هستند که ببینند شخصیت و ارزش‌های شما به دانشگاه‌شان می‌خورد یا نه. به شیوه‌های مختلفی می‌توانید این ارزش‌ها را بشناسید: با شنیدن از زبان افراد، با نگاه انداختن به تحقیقات چاپ شده‌ی دانشگاه، یا حتی با شرکت در رویدادها و صحبت کردن با راهنمایان پذیرش‌گیری.
 • مدیر نیمکت

  مدیر نیمکت

  ۶. از یک مشاور آکادمیک کمک بخواهید آیا مقاله‌ی پذیرش‌تان را درست نوشته‌اید؟
  آیا لازم است یک بار دیگر جیمت بدهید؟ آیا رزومه‌تان غیرحرفه‌ای به نظر می‌رسد؟ اگر خاطرجمع نیستید، از مشاور آکادمیک دانشگاه‌تان بخواهید اپلای‌تان را بررسی کند. مشاوران دانشگاه با دوستان و افراد خانواده فرق دارند و کمک‌شان چیزی فراتر از پیدا کردن اشتباهات تایپی است. آنان کاری می‌کنند قوی‌ترین اپلای ممکن را داشته باشید...
 • مدیر نیمکت

  مدیر نیمکت

  ۷. عبارت «[Interview questions [name of university» را گوگل کنید.
  متقاضیان دانشگاهی و شغلی اغلب درباره‌ی مصاحبه‌ی خود در وبلاگ‌شان می‌نویسند یا در فروم‌ها به سوالات پاسخ می‌دهند، پس اصلاً بعید نیست که سوالات احتمالی مصاحبه را پیدا کنید. اگر بدانید چه چیزی انتظارتان را می‌کشد می‌توانید جواب‌ها را از قبل آماده کنید، طوری که هیچ پرسشی برایتان عجیب و غیرمنتظره نباشد و زبان‌تان نگیرد.
 • مدیریت

  مدیریت

  نکات خوبی بود . .
12


برای درج پاسخ عضویت الزامی است.نیمکت اینترنتی

مشکلی دارید؟

تماس بگیرید

09120245731

تلگرام: @parvizzahed24

 

مشاوره، آموزش، طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی