Loading...
نیمکت اینترنتی، سایت مرجع آموزشی ایران
بازیابی رمز عبور

اسپیسر

129 بازدید

 • اسپیسر
  رعنا احمدی

  رعنا احمدی


  اسپیسر، این محصول از جنس پلاستیک است و بر اساس موقعیت مورد نیاز، طراحی می شود. در طراحی این قطعات چند مسئله باید رعایت شود:
  محل قرارگیری میلگرد بطوری طراحی شود که میلگردهای هدف به خوبی در آنها قرار گرفته و محکم در آنجا تثبیت شوند.
  فاصله سطح بیرونی میلگرد از نشیمنگاه میلگرد بر روی قالب بتن معین بوده و تلرانس قابل قبولی در قطعات تولیدی باشد.
  بدنه اسپیسر باید دارای حفراتی باشد تا شیرابه بتن به راحتی از آن عبور کرده و پشت اسپیسر تجمیع رخ ندهد و تمام بخشهای داخلی آن با بتن پر شوند.
  ضخامت بخشهای پلاستیکی در حداقل ممکن طراحی شود تا کمترین ضعف را در بدنه بتن ایجاد کند.
  موارد مهم و مؤثر در قیمت اسپیسر:
  اسپیسر کالائی است که در ظاهر محصولی ساده بوده و قیمت تمام شده پائینی را به مخاطب القا می کند. قطعه ای سبک، بدون هیچگونه پیچیدگی فنی و با موادی نه چندان مهندسی انتظار می رود که ارزان قیمت باشد. این مسئله برای وقتی که یک محصول به بلوغ خود در بازار می رسد تا حدودی صحت دارد ولی کالائی که به تازگی به یک بازار عرضه می شود، نیازمند خدمات و پشتیبانی بسیار وسیعی است تا نظر مشتریان را به خود جلب کند. تجربه شرکت کپکو در مورد این محصول آکنده از تلاش و زحمات سالیان برای همه گیر شدن این محصول مهم در بازار کشورمان بوده است. سال 1382 زمانی که حتی اساتید عمران دانشگاه ها با حضور اسپیسر در بتن مخالف بوده اند تا مهندسانی که تحمیل این هزینه به پروژه را نالازم می دانستند با امروز قابل مقایسه نیست و این افتخاری است برای کپکو که این راه بسیار سخت را طی کرده ایم و امروز شاهدیم که این محصول جزو لاینفک پروژه های کوچک و بزرگ بوده است. این افتخار روزی یک قمار برای مؤسسان شرکت همگرایان تولید بود، اینکه به تولید محصولی پرداخته شود که اندک آشنائی از آنها در بازار بود ولی زمانی که دانستیم که فقدان این محصول در کشور چه آسیب بزرگی به اقتصاد کشور وارد می کند، دست به این قمار بزرگ زدیم. ساخت نزدیک به سیصد دست قالب اسپیسر با الگو برداری از شرکتهای معتبر اروپائی و آمریکائی کاری بود که طی یک پروسه زمانی چند ساله انجام شد و به موازات آن معرفی این کالا در دستور کار قرار گرفت. ورود به نمایشگاه های مختلف، نوشتن مقالات، کتاب و جلسات متعدد با اساتید و مهندسین صنعت ساخت و ساز کاری بود که حداقل پنج سال زمان به خود اختصاص داد. کم کم بازار به استقبال ما آمد و البته به موازات آن سودجویانی که فارغ از تمام این زحمات تدریجا سر و کله شان پیدا شد. همه ناملایماتی که تا به امروز از این قشر سودجو برایمان ایجاد شده در برابر اتفاق بزرگی که در صنعت ساختمان کشور افتاده قابل بیان نیست و امروز خوشحالیم که آثار ریسکی که شرکت کپکو در سال 82 انجام داد، در صنعت ساخت و ساز کشور هویداست.


برای درج پاسخ عضویت الزامی است.نیمکت اینترنتی

مشکلی دارید؟

تماس بگیرید

09120245731

تلگرام: @parvizzahed24

 

مشاوره، آموزش، طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی