Loading...
نیمکت اینترنتی، سایت آموزشی، خبری و تحصیلی استاد، دانشجو و کارشناسان آموزشی
بازیابی رمز عبور

درمان ریزش مو

225 بازدید

 • درمان ریزش مو
  منا اسلامی

  منا اسلامی

  یکی از مسائلی که امروزه به معضلی برای برخی افراد تبدیل شده است درمان ریزش مو می باشد . وجود برخی موارد از جمله تغییر الگوی رفتاری و رژیم غذایی موجب شده سن ریزش مو کاهش یافته و افراد با سنین کمتر با ریزش مو مواجه شوند .
  ریزش مو به علت تاثیری که بر زیبایی افراد دارد ، موجب کاهش اعتماد به نفس و یا افسردگی در افراد جوان می گردد . به همین سبب افراد دارایریزش مو به فکر راه حلی برای حل این مسئله هستند .
  درمان ریزش مو
  روش های مختلفی برای درمان ریزش مو وجود دارد که برخی از آن ها می تواند مفید واقع شود و برخی تاثیری نداشته و حتی می تواند تاثیر بالعکس داشته باشد .
  به همین علت باید قبل از انتخاب روش درمانی در مورد تاثیر آن تحقیق نموده و با کارشناسان حاضر در این زمینه مشورت نمایید تا از تاثیر روش درمان ریزش مو اطمینان یابید .
  در صورتی که شما روش درمان ریزش مو اصولی را انتخاب نمایید و آن را به موقع آغاز نمایید اکثرا می توانید موهای خود را بازیابید .
  زمان درمان ریزش مو
  یکی از موارد تاثیر گذار در درمان ریزش مو زمان آن است . هر چه که شما زودتر اقدام به جلوگیری و درمان ریزش مو کنید برای شما مفید تر خواهد بود . زیرا تارمویی که ریخته می شود تا مدتی ریشه آن زنده باقی می ماند و با گذشت زمان این تازگی از بین رفته و ریشه مو ضعیف می شود و در نهایت از بین می رود . همچنین گذشت زمان موجب تجمع چربی و سایر مواد در سر شده و درمان را با سختی دچار می کند . زیرا این مواد باعث بسته شدن منافذ پوست می شوند و رویش مجدد به سختی انجام می پذیرد .
  بنابراین بهتر است در صورت برخورد با ریزش مو سریعا نسبت به یافتنراهکار درمان ریزش مو اقدام نمایید .
  تشخیص روش درمان ریزش مو
  نکته دیگر که در درمان ریزش مو دارای اهمیت است تشخیص درست علت ریزش و درمان درست آن است . همان طور که بیان شد روش های زیادی برایراه حل ریزش مو وجود دارد که شما با بررسی دقیق باید مناسب ترین راه را انتخاب کنید .
  مصرف سر خود محصولاتی که در اینترنت و شبکه های مختلف تبلیغ می شوند ، ممکن است نتیجه عکس داشته و ریزش مو شما را شدید تر هم بکند .
  مصرف خودسرانه محصولات وقت و هزینه شما را هدر داده و در نهایت نتیجه مطلوبی برای شما نخواهد داشت . هر فرد با توجه به علت ریزش موی خود باید دارو مناسب خود را مصرف نماید . به همین سبب لازم است که قبل از خرید با مشاوران مشورت های لازمه انجام شود .
  به همین سبب می توان گفت مهمترین بخش در درمان ریزش مو تشخیص درست آن می باشد .
  ریزش مو به کوتاهی و بلندی مو و همچنین جنسیت فرد بستگی ندارد و هم خانم ها و هم آقایان ممکن است به ریزش مو دچار شوند . ریزش مو به علل مختلف اتفاق می افتد . استرس ، سبک زندگی ، رژیم غذایی ، وراثت ،ژن ، شامپو استفاده شده و ... ممکن است در ریزش مو تاثیر گذار باشند . گاها پزشکان با مشاهده مو شما قادر به یافتن علت آن نیستند و باید آزمایشهای تیروئیدی و هورمونی را انجام دهند تا به درستی بتواند زمینه و درمان ریزش مو شما را پیدا کنند .


برای درج پاسخ عضویت الزامی است.