Loading...
نیمکت اینترنتی، سایت مرجع آموزشی ایران
بازیابی رمز عبور

درمان ریزش مو

479 بازدید

 • درمان ریزش مو
  منا اسلامی

  منا اسلامی

  یکی از مسائلی که امروزه به معضلی برای برخی افراد تبدیل شده است درمان ریزش مو می باشد . وجود برخی موارد از جمله تغییر الگوی رفتاری و رژیم غذایی موجب شده سن ریزش مو کاهش یافته و افراد با سنین کمتر با ریزش مو مواجه شوند .
  ریزش مو به علت تاثیری که بر زیبایی افراد دارد ، موجب کاهش اعتماد به نفس و یا افسردگی در افراد جوان می گردد . به همین سبب افراد دارایریزش مو به فکر راه حلی برای حل این مسئله هستند .
  درمان ریزش مو
  روش های مختلفی برای درمان ریزش مو وجود دارد که برخی از آن ها می تواند مفید واقع شود و برخی تاثیری نداشته و حتی می تواند تاثیر بالعکس داشته باشد .
  به همین علت باید قبل از انتخاب روش درمانی در مورد تاثیر آن تحقیق نموده و با کارشناسان حاضر در این زمینه مشورت نمایید تا از تاثیر روش درمان ریزش مو اطمینان یابید .
  در صورتی که شما روش درمان ریزش مو اصولی را انتخاب نمایید و آن را به موقع آغاز نمایید اکثرا می توانید موهای خود را بازیابید .
  زمان درمان ریزش مو
  یکی از موارد تاثیر گذار در درمان ریزش مو زمان آن است . هر چه که شما زودتر اقدام به جلوگیری و درمان ریزش مو کنید برای شما مفید تر خواهد بود . زیرا تارمویی که ریخته می شود تا مدتی ریشه آن زنده باقی می ماند و با گذشت زمان این تازگی از بین رفته و ریشه مو ضعیف می شود و در نهایت از بین می رود . همچنین گذشت زمان موجب تجمع چربی و سایر مواد در سر شده و درمان را با سختی دچار می کند . زیرا این مواد باعث بسته شدن منافذ پوست می شوند و رویش مجدد به سختی انجام می پذیرد .
  بنابراین بهتر است در صورت برخورد با ریزش مو سریعا نسبت به یافتنراهکار درمان ریزش مو اقدام نمایید .
  تشخیص روش درمان ریزش مو
  نکته دیگر که در درمان ریزش مو دارای اهمیت است تشخیص درست علت ریزش و درمان درست آن است . همان طور که بیان شد روش های زیادی برایراه حل ریزش مو وجود دارد که شما با بررسی دقیق باید مناسب ترین راه را انتخاب کنید .
  مصرف سر خود محصولاتی که در اینترنت و شبکه های مختلف تبلیغ می شوند ، ممکن است نتیجه عکس داشته و ریزش مو شما را شدید تر هم بکند .
  مصرف خودسرانه محصولات وقت و هزینه شما را هدر داده و در نهایت نتیجه مطلوبی برای شما نخواهد داشت . هر فرد با توجه به علت ریزش موی خود باید دارو مناسب خود را مصرف نماید . به همین سبب لازم است که قبل از خرید با مشاوران مشورت های لازمه انجام شود .
  به همین سبب می توان گفت مهمترین بخش در درمان ریزش مو تشخیص درست آن می باشد .
  ریزش مو به کوتاهی و بلندی مو و همچنین جنسیت فرد بستگی ندارد و هم خانم ها و هم آقایان ممکن است به ریزش مو دچار شوند . ریزش مو به علل مختلف اتفاق می افتد . استرس ، سبک زندگی ، رژیم غذایی ، وراثت ،ژن ، شامپو استفاده شده و ... ممکن است در ریزش مو تاثیر گذار باشند . گاها پزشکان با مشاهده مو شما قادر به یافتن علت آن نیستند و باید آزمایشهای تیروئیدی و هورمونی را انجام دهند تا به درستی بتواند زمینه و درمان ریزش مو شما را پیدا کنند .
 • شکیب

  شکیب

  اولین و مهم‌ترین پیشنهاد برای ریزش مو و کمک به رشد مجدد آن شیر نارگیل است. پیدا کردن نارگیل امروزه در فروشگاه‌ها کار آسانی است. شیر نارگیل را می‌توان به آسانی از نارگیل تازه یا نارگیل خشک شده به دست آورد. شیر نارگیل در واقع یک مایع سفید، شیری و خوراکی است که از خیساندن نارگیل رنده شده در آب جوش به دست می‌آید. شیر نارگیل شامل مقادیر زیادی منیزیم است، ماده‌ی معدنی خاصی که نقش مهمی در بهبود ساقه‌ی مو و حذف شکستگی موها و کمک به ضخیم‌تر شدن موها دارد. به علاوه، خواص ضد باکتریایی، ضد قارچی و ضد کپکی شیر نارگیل با عفونت‌‌ها و آلودگی‌ها مبارزه می‌کند و از ریزش مو بر اثر این عوامل جلوگیری می‌کند. در کنار این‌ها شیر نارگیل دارای چربی‌های سالم و مفیدی است که موجب رطوبت، تغذیه رشته‌های مو و تقویت انعطاف مو می‌شوند. ضمناً شیر نارگیل از سفید شدن زودهنگام موها هم پیشگیری می‌کند.


برای درج پاسخ عضویت الزامی است.نیمکت اینترنتی

مشکلی دارید؟

تماس بگیرید

09120245731

تلگرام: @parvizzahed

 نیمکت سایت آموزشی ایران قدرت گرفته از سایت نیمکت - شما هم سایت خودتان را بسازید