Loading...
نیمکت اینترنتی، سایت آموزشی، خبری و تحصیلی استاد، دانشجو و کارشناسان آموزشی
بازیابی رمز عبور

لوله بازکنی چیست

385 بازدید

 • لوله بازکنی چیست
  علی یادگاری

  علی یادگاری

  یکی از مشکلاتی که ممکن است روزی سراغ ما نیز آید گرفتگی لوله های منزل و یا محل کار ما می باشد. گرفتگی لوله ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد و در قسمت های مختلفی از منزل نمود پیدا کند. از جمله این بخش ها میتوان به سرویس بهداشتی ، حمام ، سینک ظرفشویی و حتی کف شوی کف آشپزخانه و حیاط اشاره کرد.
  معمولا اصلی ترین نشانه ی گرفتگی لوله زمانی پدیدار می شود که آنقدر آب در لوله جمع میشود تا از یک منشا مانند دریچه ی حمام و یا سرویس بهداشتی خارج شده و وارد محیط منزل ما شود. دیدن اینگونه صحنه ها در بسیاری از مواقع حالت خوش و مناسبی نداشته و باب میل هیچ کس نیست از این رو بسیاری از افراد بلافاصله اقداماتی را به جهت رفع گرفتگی لوله انجام میدهند. یکی از این
  راهکارها این است که خود دست به کار باز کردن لوله در منزل بزنید و راهکار دیگر تماس با فردی متخصص در زمینه لوله بازکنی می باشد که در ادامه هر دو روش را توضیح خواهیم داد.
  [size= 14pt]لوله بازکنی در منزل [/size]
  مطمئنا پس از دیدن صحنه ی بالا آمدن آب از دریچه های خروج آب منزل خودتان دست به کار میشوید تا گرفتگی لوله را بر طرف نمایید، این کار عموما به کمک تلمبه های دستی صورت میگیرد. طرز کار تلمبه های دستی به این صورت است که به کمک هوای فشرده ای که در زیر کلاهک تلمبه قرار میگیرد به سطح آب فشار آورده و این فشار در مسیر لوله تکرار میشود تا به مانعی که مسیر آب را مسدود کرده است برخورد کرده و باعث جا به جایی و در نهایت باز کردن مسیر میشود. معمولا توصیه میشود ۱۰ الی ۲۰ بار به صورت مداوم از تلمبه استفاده نمایید. این روش تنها برای مواقعی مثمر ثمر خواهد بود که جسمی که باعث گرفتگی لوله شده است کوک و یا قابل انحلال در آب باشد. اما اگر اینگونه نبود می بایست چکار کرد؟
  در صورتی که گرفتگی لوله شما از نوع یک باشد به کمک همین دستگاه های مکانیکی پیشرفته گرفتگی لوله شما رفع و و وضعیت مسیر لوله به حالت قبل باز میگردد. این در حالی است که گاهی ممکن است گرفتگی لوله شما از نوع دوم بوده و جسمی که مسیر لوله را سد کرده است آنقدر بزرگ بوده باشد که به کمک دستگاه های مکانیکی نتوان آنرا خورد و یا به بیرون کشید، در این صورت فرد لوله بازکن با کسب اجازه از مالک اقدام به شکافتن مسیر لوله نموده و سعی میکند تا با از جا دراوردن بخش گرفتار شده ی لوله ی به صورت دستی نسبت به خارج نمودن جسم مذکور اقدام نماید.
  البته این نکته را باید توجه داشت که استفاده از روش دوم بسیار کم اتفاق افتاده و در ۹۰ درصد مواقع کار به کمک دستگاه های مکانیکی به خوبی پیش خواهد رفت.
 • خانه پاک

  خانه پاک

  در خصوص طراحی سایت موفق دوستان توضیحاتی دادن حالا من می خوام در مورد سایت موفق
  لوله بازکنی و تخلیه چاه به شما توضیح بدم. در ابتدا لازم به ذکر است که لوله بازکنی یکی از خدمات فنی مهم در تهران است که اقبال زیادی نیز از شهروندان نسبت به اون وجود دارد. سایت های زیادی در زمینه لوله بازکنی و خدمات فنی ساختمان فعالیت دارند که خدمات مختلفی من جمله لوله بازکنی، تخلیه چاه، رفع گرفتگی لوله
  ، حرف چاه، نصب توالت و ... رو به مشتری ها ارائه می دن. این در خصوص توضیحات ابتدایی
  و اما بعد در خصوص طراحی سایت لوله بازکنی می خوام بگم که سایت این صنف باید تمیز و قشنگ ساخته بشه زیرا برخی تصور دارند لوله بازکنی کار کثیفی است اما طراحی سایت تمیز برای لوله بازکنی
  می تواند این تصور غلت را از بین ببرد. نکته دوم خدمات مختلف لوله بازکنی است که باید تمام اونها در سایت ذکر بشن. به نظرم مهمترین نکات این دو بود. ممنون که وقت گذاشتید.
 • سعید محمدی

  سعید محمدی

  سلام در حال حاضر انقدر رکت های مختلفی در زمینه لوله بازکنی در تهران ایجاد شده که ادم نمیدونه به کدوم اعتماد کنه. هزینه های انجام خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه هم که جای خود. لطفا دوستان کمک کنن کدوم شرکت بهتر از همه هستش؟


برای درج پاسخ عضویت الزامی است.