Loading...
نیمکت اینترنتی، سایت مرجع آموزشی ایران
بازیابی رمز عبور

تولیدکنندگان واتراستاپ

715 بازدید

 • تولیدکنندگان واتراستاپ
  pariajamadi

  pariajamadi

  تولیدکنندگان واتراستاپ
  واتراستاپ ها به عنوان آب بند بتن امروزه کاربرد فروانی در صنعت ساخت و ساز  دارند و استفاده از آنها به یک ضرورت انکار ناپذیر تبدیل شده است. در ادامه سری مقالات مرتبط با واتر استاپ در این بخش می پردازیم به تولیدکنندگان واتراستاپ و نحوه ی تولید این محصول تا شناخت کاملتری از آن داشته باشیم.
  تولید کنندگان واتراستاپ
  واتراستاپ چگونه تولید می شود و بهترین تولیدکنندگان واتراستاپ  کدام شرکت ها هستند؟ قیمت واتراستاپ چقدر است ؟
   
  در نگاه اول خط تولید واتراستاپ بسیار ساده به نظر می رسد اما کارکردی پیچیده دارد. برای تولید واتراستاپ ابتدا مواد اولیه در دستگاه تزریق قرار می گیرد این دستگاه مواد اولیه را ذوب کرده و تحت فشار از قالب هایی که بر حسب نیاز متفاوت می باشند عبور می دهد. بیان این نکته در اینجا ضروری می باشد که خط تولیدی که در حال توضیح مفصل آن هستیم از سه نوع قالب برای تزریق مواد بهره می برد اما به نظر می رسد با توجه به نیاز صنعت ساخت و ساز و شرایط مختلف قالب های مختلفی برای این کار وجود داشته باشد.
   
  بعد از عبور مواد ذوب شده از قالب شکل واتر استاپ نهایی را به خود می گیرند اما تا تثبیت نهایی شکل واتراستاپ می بایستی مراحل جداگانه ای نیز طی شود. در ادامه واتر استاپ خارج شده از قالب برای آنکه در شکل نهایی تثبیت شود وارد تشتی از آب می شود که با کاهش تدریجی دما ضمن تثبیت شکل نهایی از تاب برداشتن واتر استاپ نیز جلوگیری می کند. بعد از طی مسیری در آب و خنک شدن و شکل گرفتن کامل واتر استاپ از آب خارج می شود در این مرحله با استفاده از پمپ باد تعبیه شده در انتهای مسیر خروج واتر استاپ از تشت آب، مانع از باقی مانده آب بر روی آن می شوند.در انتهای مسیر خط تولید واتر استاپ به شکل رول های بزرگی پیچیده شده و آماده ارسال به بازار مصرف می باشد.
 • رعنا احمدی

  رعنا احمدی

  کیفیت واتر استاپ و عوامل موثر بر آن
  جهت بررسی کنترل کیفیت واتر استاپ در ابتدا می بایست تعریفی کوتاه از این محصول داشته باشیم، واتر استاپ های پی وی سی محصولاتی می باشند که جهت انسداد درزهای اجرائی و حرکتی در بتن به کار می روند.درزهای اجرایی، درزهایی هستند که بین دو قطعه بتنی مجاور هم که در دو زمان مختلف قالبگیری شده اند ایجاد می شود. محدودیتهای اجرایی بتن ریزی، مجریان را ناچار به بتن ریزی منقطع می کند و این درز ناشی از عدم اتصال بتن جدید به بتن سخت شده قبلی می باشد.
  درزهای حرکتی، درزهایی هستند که در طراحی سازه دیده شده است و به منظور ایجاد فضایی است که تنشهای حرکتی احتمالی دو سازه بتنی مجاور در این فضای خالی تخلیه شوند و مانع از انتقال این تنشها به بدنه سازه های بتنی شوند. مهمترین حرکتهای احتمالی، حرکات ناشی از نوسانات دمایی و حرکات ناشی از حرکات احتمالی سازه در مرور زمان می باشد.
  مهمترین چالش این درزها وقتی است که این درزها در مجاورت فشار هیدرولیکی آب و یا دیگر مایعات قرار می گیرد که باعث می شود مایع به داخل درز نفوذ کرده و از آن عبور کند. سدها، استخرها، مخازن آب و فاضلاب، کانالهای انتقال آب، تونلها و سازه های زیرزمینی نمونه های مهم از اینگونه سازه ها می باشند.
  واتراستاپ، یک محصول نواری شکل بوده که در راستای درز مورد نظر داخل سازه مستقر می شود بطوریکه ابتدا نیمی از نوار داخل بتن اولیه مدفون شده و نیمی دیگر آزاد می ماند که در زمان بتن ریزی دوم داخل بتن جدید دفن شود. استقرار این نوار باید با دقتی صورت پذیرد که تا حد امکان بدون اعوجاج در وسط هر دو سازه قرار گیرد و به دقت به دو نیم بین دو سازه تقسیم شود. واتراستاپها با مواد مختلف تولید شده و می شوند که یکی از مهمترین این مواد، پلیمرهای نرم پی وی سی می باشند. پایه اصلی این پلیمرها همانطور که از نامش پیداست پی وی سی می باشد و از آنجا که این پلیمر در شکل خالص خود سخت می باشد باید قبل از تولید بصورت آمیزه ای تبدیل شود که انعطاف بالایی داشته باشد. فرآیند نرم سازی پی وی سی شامل اختلاط چندین مواد شیمیایی مختلف در شرایط دمایی و اختلاط معینی بوده که در نهایت توسط یک میکسر اکسترودر کاملاً یکدست و یکنواخت آماده تولید نوار واتراستاپ می باشد.


برای درج پاسخ عضویت الزامی است.نیمکت اینترنتی

مشکلی دارید؟

تماس بگیرید

09120245731

تلگرام: @parvizzahed24

 

مشاوره، آموزش، طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی