Loading...
نیمکت اینترنتی، سایت مرجع آموزشی ایران
بازیابی رمز عبور

آشنایی با انواع عملهای لاغری

91 بازدید

 • آشنایی با انواع عملهای لاغری
  حمیرا زمانی

  حمیرا زمانی

  مشکل چاقی امروزه بسیار فراگیر شده است و افراد زیادی به دنبال راه های مختلفی برای کاهش وزن هستند. با این حال، رژیم غذایی اثر طولانی مدت دارد و بسیار کند و برگشت پذیر است، به همین دلیل است که بسیاری از افراد تمایل دارند به سراغ روش های کاهش وزن بروند که پاسخ سریع تری به همراه دارد. در این مقاله می خواهیم انواع روش های لاغری را بشناسیم و ببینیم آخرین روش لاغری شکم چیست; پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.
  belly-fat-post.jpg
  عمل لاغری بای پس معده
  اگرچه نمی توان آن را جدیدترین عمل لاغری شکم تلقی کرد، اما همچنان یکی از شناخته شده ترین انواع جراحی است که به دو روش انجام می شود. روش اول که بیشتر رایج است برگشتی ندارد و در آن قسمت بالای معده بریده می شود و مری به بقیه قسمت های معده متصل می شود. در این روش بای پس حجم معده کاهش می یابد و نه تنها غذای زیادی نمی خورید. اما میزان جذب نیز کاهش می یابد. قسمت باقی مانده فقط می تواند حاوی 28 گرم غذا باشد. علاوه بر این، قسمت ابتدایی روده کوچک بریده شده و به معده متصل می شود. در نتیجه قسمت بزرگی از معده و روده کوچک در هضم و جذب غذا دفع می شود. عوارض این جراحی بای پس معده سوء تغذیه به دلیل عدم جذب ویتامین ها از جمله ویتامین
  B12
  و
  D
  است همچنین فتق، سنگ کیسه صفرا و سندرم دامپینگ از عوارض این نوع بای پس معده است.
  Fat-thin-weight-gain-weight-loss-overweight-cpt-Geormanii.jpg
  نوع دیگری از عمل بای پس معده یک عمل پیچیده است که در آن 80 درصد معده برداشته می شود و قسمت اعظم روده کوچک نیز بریده می شود. در نتیجه قسمت زیادی از دستگاه گوارش از بین می رود و در نتیجه هم میزان غذای مصرفی و هم جذب غذا به شدت محدود می شود که البته عوارض زیادی را به دنبال دارد. افرادی که این روش برای آنها مناسب است باید
  BMI
  بالای 50 داشته باشند.از عوارض این عمل بای پس معده می توان به خونریزی شدید، عفونت، مشکلات تنفسی، سوء تغذیه، فتق، استفراغ، افت قند خون و ... اشاره کرد.
  عمل لاغری اسلیو معده سریع (عمل لاپاراسکوپی لاغری معده)
  اسلیو معده لاپاراسکوپی که اغلب به آن "اسلیو معده" می گویند، با برداشتن 80 درصد از معده انجام می شود. در این روش هیچ تغییری در روده کوچک ایجاد نمی شود. این روش باعث کاهش وزن قابل توجه می شود و برای افرادی که
  BMI
  حداقل 40 دارند مناسب است. عمل اسلیو معده عمل ساده ای نیست و تغییرات دائمی در ساختار معده ایجاد می کند که با خطراتی همراه است. بنابراین اگر متخصص گوارش شما را برای این روش مناسب نمی داند، اصرار به انجام آن نداشته باشید. برای دریافت مشاوره از متخصص گوارش می توانید از خدمات مشاوره پزشک خود استفاده کنید و در کمتر از یک دقیقه با پزشک خود وقت بگیرید.عمل اسلیو معده باید توسط جراحان کاربلد انجام بگیرد. توصیه ما جراحی لاغری اسلیو معده در تهران توسط یکی از جراحان دکتر فرید امامی و دکتر ناصر یاهو و یا دکتر عبدالحسینی است چراکه این اساتید شناخته شده اند و صدها نمونه موفق اسلیو برای بیماران خود انجام داده اند.
  sleeve-gastrectomy-iran.jpg
  روش اسلیو معده
  در عمل اسلیو قسمت زیادی از معده قطع می شود. بقیه قسمت های معده به اندازه و شکل یک موز است. در طی جراحی، معده از اندام های اطراف جدا می شود. حدود 80-75 درصد معده برداشته می شود و سپس قسمت باقی مانده با یک استپلر طبی متصل می شود.
  جراحی اسلیو معده چگونه باعث کاهش وزن می شود؟
  معده کوچک جدید غذا و مایعات کمتری را در خود نگه می دارد که به کاهش مقدار غذا و کالری مصرفی کمک می کند. جراحی اسلیو معده با برداشتن بخشی از معده که مقدار زیادی هورمون گرسنگی (گرلین) تولید می کند، بر متابولیسم تأثیر می گذارد.
  این جراحی گرسنگی را کاهش می دهد، سیری را افزایش می دهد و به بدن اجازه می دهد وزن سالم خود را حفظ کند و قند خون را کنترل کند. ماهیت ساده این جراحی آن را ایمن و بدون عوارض احتمالی جراحی روده کوچک می کند.
  gastric-band-surgery.jpg
  مزایای عمل اسلیو معده
  هر روش دارای مزایا و معایبی است که برای انتخاب بهترین آنها باید در نظر بگیرید. از مزایای عمل اسلیو معده می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  از نظر فنی ساده و سریعتر است.
  ممکن است در بیماران خاصی با شرایط پزشکی پرخطر انجام شود.
  می توان آن را به عنوان اولین مرحله درمان برای بیماران مبتلا به چاقی مفرط انجام داد.
  می توان از آن به عنوان پل بین عمل های بای پس معده یا
  SADI-S
  استفاده کرد.
  رای در کاهش وزن و بهبود اختلالات مرتبط با چاقی موثر است.
  waist-measurement.jpg
  معایب عمل اسلیو معده
  معایب عمل اسلیو معده شامل موارد زیر است:
  عمل برگشت ناپذیر است.
  باعث تشدید یا شروع رفلاکس معده و سوزش سر دل می شود.
  در مقایسه با جراحی بای پس، تاثیر کمتری روی متابولیسم دارد.
  Picture-1.jpg
  بالون معده
  یکی از رایج ترین روش های کاهش وزن آندوسکوپی، بالون معده است. در این جراحی، پزشک یک بالون سیلیکونی را در معده قرار می دهد تا حجم آن را اشغال کند. با فضای کمتری در معده، کمتر غذا می خورید. بالون معده باعث می شود مدت بیشتری احساس سیری کنید. تاخیر در تخلیه معده نیز به سیری کمک می کند. پزشکان ممکن است از بالون یا مدل جدیدتری که بیشتر شبیه دمبل است استفاده کنند. پزشکان حدود 6 ماه بالون را در معده نگه می‌دارند و بیماران می‌توانند تا 15 درصد وزن بدن خود را از دست بدهند. این روش برای افرادی که شاخص توده بدنی
  (BMI) 30
  تا 40 دارند تایید شده است البته افرادی که فتق هیاتال یا جراحی قبلی معده دارند، واجد شرایط عمل بالون معده نیستند. همچنین برای افراد مبتلا به رفلاکس اسید خوب نیست زیرا می تواند علائم را بدتر کند.
  gastric-balloon.jpg
  تزریق انجماد در معده
  تزریق معده که با هدف انجماد عضلات معده انجام می شود، روند هضم را کند می کند و به بیماران کمک می کند تا سریعتر احساس سیری کنند. این درمان به اهداف کاهش وزن متوسط‌تر کمک می‌کند، که معمولاً منجر به کاهش وزن
  ۵
  تا
  ۱۰
  درصدی می‌شود. همچنین یکی از کم تهاجمی ترین روش هایی است که نیاز به یک سری تزریق در معده دارد که می توانید بعد از شش ماه آن را تکرار کنید. پزشکان می گویند این روش جراحی 10 دقیقه طول می کشد و کاملا بدون درد است و خاطرنشان کردند که این تزریق ها ممکن است گزینه خوبی برای کسانی باشد که به دلایل زیبایی مانند افزایش وزن پس از بارداری به دنبال کاهش وزن هستند.
  1457597297.jpg
  لیپوساکشن یا لیپوپلاستی
  این یک نوع جراحی زیبایی با برداشتن چربی اضافی از نواحی خاص است و مانند لیپوساکشن عمل می کند. عوارض جانبی آن شامل کبودی، آسیب به اعصاب، رگ های خونی، ماهیچه ها، عوارض قلبی و ریوی، تورم مداوم، شل شدن پوست، عفونت و غیره است.
  ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم
  در روش تامی تاک، چربی و پوست اضافی از شکم برداشته شده و ماهیچه ها سفت می شوند. اغلب برای کسانی که پوستشان حالت ارتجاعی ندارد یا شکمشان بعد از زایمان شل شده است مناسب است. از عوارض آن بی حسی در پوست، لایه برداری پوست، باقی ماندن جای زخم و نتایج ضعیف است.
  abdominal-etching-surgery.jpg
  کدام جراحی لاغری برای شما مناسب است؟
  تصمیم به انجام عمل جراحی کاهش وزن یک گام مهم و اساسی در جهت کنترل و بهبود سلامت است. اما وقتی تصمیم می گیرید عملکرد کاهش وزن را شروع کنید ، سوال مهم این است که چگونه بدانید کدام روش برای شما مناسب است؟ در پاسخ ، مهمترین معیارهایی که باید در نظر بگیرید عبارتند از:
  BMI
  bmi-charts.jpg
  BMI
  یا شاخص توده بدنی یک عامل بسیار مهم در تعیین اینکه آیا عملکرد کاهش وزن برای شما مناسب است و کدام روش بهترین است. به طور کلی ، افراد با
  BMI
  بین 25 تا 30 و "چاق" با
  BMI
  بیش از 30 سال در نظر گرفته می شوند. آستین معده برای افراد مبتلا به
  BMI
  از 30 تا 40 مناسب است و عملکرد بای پس معده برای افراد مبتلا به
  BMI
  بیش از 40 مناسب است.
  سایر شرایط پزشکی
  بیشتر اوقات ، چاقی خود علت جراحی کاهش وزن نیست ، اما این عامل فقط یکی از عوامل پزشکی است. یکی از شایع ترین شرایط پزشکی مربوط به چاقی دیابت است و برخی از روشهای چاقی در بازگرداندن دیابت مؤثرتر است. سایر شرایط پزشکی ممکن است شامل فشار خون بالا و سایر مشکلات باشد که می تواند در تعیین نوع عملکرد اخیر بسیار مؤثر باشد.
  سابقه خانوادگی
  گاهی اوقات شاخص توده بدنی یا
  BMI
  مربوط به وضعیت پزشکی فعلی نیست و سابقه خانوادگی شما نقش تعیین کننده ای دارد. اگر جوان هستید و در حال حاضر دیابت ندارید ، اما سابقه خانوادگی قوی دیابت دارید ، برخی از گزینه ها برای جراحی کاهش وزن ممکن است بهتر از سایرین باشد. به همین ترتیب ، این شرایط می تواند برای متقاضیان مبتلا به بیماری قلبی و حتی سرطان گسترش یابد.
  هدف
  البته یکی از مهمترین عوامل تصمیم شما برای کاهش وزن ، اهداف شما است. به عنوان مثال ، اگر هدف شما به سادگی سالم بودن و کاهش وزن باشد ، ممکن است آستین معده یا بای پس بهترین گزینه برای شما باشد.اگر هدف شما کاهش وزن زیاد است یا هدف اصلی شما از بین بردن کامل دیابت است، باید راه دیگری را انتخاب کنید.
  سخن پایانی
  پیش از تصمیم برای هرگونه عمل جراحی لاغری حتما با پزشکان مجرب و متخصصین مشورت نموده و سپس عمل خود را انجام دهید. در نظر داشته باشید عمل جراحی لاغری باید توسط اساتید و متخصصین اینکار صورت بگیرد چراکه مستقیما با جان و سلامتی افراد سروکار دارد.


برای درج پاسخ عضویت الزامی است.نیمکت اینترنتی

مشکلی دارید؟

تماس بگیرید

09120245731

تلگرام: @parvizzahed24

 

مشاوره، آموزش، طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی